Bengalin – Patiska – Kumaş Alanlar – Ucuz Kot – Ucuz Denim Kumaş Satanlar

safakumasGenel0 Yorum18 Nisan 2013

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Asetat

Buzlu asetik asit, asetik anhidrit ve bir katalizör ile karıştırılır odun hamuru veya pamuk linterleri edilen selüloz arıtıldı. 20 saat (kısmi hidroliz oluşur) yaş.Aseton içinde çözülmüş yongalar; asit reçinesi pul olarak çökelmiştir. Çözelti süzülür. Sıcak hava sütunu ekstrüde çözeltinin. Solvent iyileşti. Filament gergin ve yara kirişler, koni veya bobin üzerine ve kullanıma hazırdır. Bu bluz, elbise, döşeme, çocuk bezi ve sigara filtreleri gibi öğeler için kullanılabilir. Kalıp dayanıklı, küf, daralma ve germe. Genellikle yıkanmış veya kuru temizleme olabilir.

Akrilik

, Esnek, rahat ve yün benzer bir sentetik polimer lifi. Bu hızlı hafif ve kurur, ısıya çok duyarlı.

Alpaka

Bir parlak ve ipeksi doğal elyaf. Koyun yünü benzer iken,, dikenli ve hipoalerjenik değil sıcaktır. Onun parlaklık saç için biraz benzer yapar, bu mont ve battaniye gibi öğeleri yapmak için kullanılır. 

Aplike

Daha küçük ya da süsleme aygıtı başka bir yüzeye tatbik edildiği bir dekoratif tekniği. Dekorun ayrı bir parça bir kumaşa büyüklük ve tutarlılığını amacıyla birincil parça ilave edildi.

Bark Kumaş (veya Barkcloth)

Bir ağaç kabuğu olduğu gibi kaba bir yüzeye sahiptir çünkü yumuşak, kalın, hafif dokulu kumaş bu ismi. Genellikle yoğun olarak dokunmuş pamuk liflerinden yapılır. Tarihsel olarak, kumaş gibi perde, perdelik, döşemelik ve slipcovers gibi ev eşyaları, içinde kullanılmıştır. Genellikle 1950 ve 1960 ev modası ile ilişkilidir.

Batik

Balmumu bir Endonezya kumaş boyama tekniği boya batırılmış edilmeden önce bez uygulanır. Insanlar balmumu ve parafin karışımı kullanmak için yaygındır.Balmumu kumaşa yapacak ve parafin batik bir özelliği olan, çatlama sağlayacaktır. Giyim için kullanılan Endonezya batik normalde karmaşık bir modeli vardır. 

Patiska

Hafif opak Kumaş yumuşak olan bir dengeli, düz örgü. , Pamuk, yün, polyester ya da bir karışım imal edilir. Hafif opak kumaş çok ince ve hafif ama şeffaf kumaşlar kadar şeffaf değildir. İkisi arasındaki ayrım her zaman belirgin değildir. Son kullanıcılar giyim (örneğin, iç çamaşırı ve elbise gibi) ve mobilyalar yer alıyor.

Vuruş

Yama bir üst tabaka ve destek malzemesi bir alt tabaka arasında kapitone kullanılan yalıtım tabakası. Genellikle, pamuk, polyester ve / veya yünden yapılan edilir.

Bengalin

Bir kez ipek, yün veya sentetik liflerden yapılmış bir çapraz, yivli etkisiyle bir kumaş. Hemen Ortalama asetat ve polyester elde edilir. Bu faille için doğada benzer ancak genellikle ağırdır.

Haşlanmış Yün

Öncelikle bere kullanılan kumaş özel bir türü, hatta eşarp, yelek, hırka, mont, ceket ve doldurulmuş hayvanlar. Daha sonra, daralmış bir model grubu içeren mekanik bir örme işlemi kullanılarak oluşturulur.

Bukle

Bir kumaş küçük circlets gelen büyük bukleler arasında olabilir benzer büyüklükteki döngüler uzunluğunda iplik yaptı. Bu döngüler dokuma ya da örme kumaş üzerinde çapraz taneli, yumrulu bir görünüm üretmek.

Çuha

Bir yoğun, yünlü kumaş. Modern çuha pamuk, ipek veya polyester malzemelerden yapılmış olabilir, ancak geleneksel olarak, çuha sadece yün yapıldı. Yoğun örgü malzemeye sağlamlık ödünç; genellikle yorgan ya da etek yapmak için kullanılır.

Brokar

Genellikle renkli ipek (naylon, pamuk ve saten da kullanılabilir suni ipek,) ve altın ve gümüş iplikler ile veya olmadan yapılan zengin dekoratif, servis-dokuma kumaş, bir sınıf. Yaygın perdeler, döşemelik ve çanta için kullanılır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Çuval bezi

Bir kaba dokuma kumaş genellikle jüt lifleri ve müttefik bitkisel elyaftan.Genellikle çuval ve torbalar kahve çekirdekleri gibi mal gemi yapmak için kullanılır. Bu nefes alabilir ve böylece yoğunlaşma ve içeriği ilişkili bozulmalar direnir. Onun kaba doku nedeniyle, yaygın Modern giyim kullanılmaz, ancak perdeler ve diğer süs eşyaları gibi şeyler yapmak için kullanılabilir.

Yanmış Velvet

Iki farklı elyaf anlan kadife kumaş destek ses bırakarak, bir desen kimyasallar ile ekstraksiyon işlemine tabi tutulmaktadır. Daha unconstructed ve gevşek giysiler için kullanılır.

Patiska

Genellikle yorgan yapmak için kullanılan bir düz dokuma pamuklu tekstil,.Kumaş tuval ya da kot daha az kaba ve kalın, ve hemen hemen her zaman makinede yıkanabilir.

Patiska

Hafif pamuklu bez dantel ve nakış için kumaş olarak kullanılır. Bu firma ve yakından bir tarafında dokuma ve ürün parlaklık için tedavi olduğunu.

Devetüyü

Yumuşak, ince doğal elyaf devenin underhair gelen elde. Oriental kilim, ressamın fırça ve kat için kullanılır.

Tuval

Son derece ağır, düz dokuma kumaş yelken, çadır, çadırlar, sırt çantaları ve sağlamlık gereklidir diğer öğeler yapmak için kullanılır. Ayrıca halk, bir resim yüzeyi olarak kullanılan genellikle gergin ve moda çanta ve ayakkabı edilir.Kullanıcıların eğlence ve rekabet amacıyla üzerinde sıçrama bu yüzey sağlayan trambolin önemli bir parçasıdır.

Kaşmir

Bir fiber Kaşmir keçisi elde. Bu doku ince ve aynı zamanda, güçlü ışık ve yumuşak değil, giysiler içine yapılır, onlar, koyun yünü olarak eşdeğer ağırlığı çok daha sıcak giymek son derece sıcak.

Challis

Genellikle pamuk, yün veya rayon yapılan düz örgü Kumaş A tipi, çoğu zaman çiçek, bir tasarım ile basılmış. Elbise, etek ve giyim diğer makaleleri yapmak için kullanılır.

Chambray

Bu ince, hafif kumaş renkli bir çözgü boyunca beyaz konuları ile dokunmaktadır. Bu buzlu bir görünüme sahip eğilimindedir. Hafif chambrays elbise ve çocuk giyim için kullanılır ise ağır chambrays genellikle, iş elbiseleri için kullanılır.

Charmeuse

Hafif kumaş çözgü iplikleri üç ya da daha fazla destek (atkı) konuları üzerinde çapraz bir saten örgü ile dokunmuş. Kumaşın ön yüzü bir saten yüzeye sahiptir – parlak ve yansıtıcı – arka sıkıcı bir renge sahiptir oysa. Ipek ya da polyester gibi sentetik bir lookalike yapılabilir. Bu yumuşak ve daha hafif olduğunu charmeuse düz saten farklıdır. Parlaklık ve narin el gece elbiseleri ve dökümlü bluzlar akan, iç çamaşırı için uygun charmeuse olun. Gelinlikler bazen Ancak, kumaş bu yüzden tam, alevlendi etek için kullanılmaz, iyi bir şekil tutmaz, charmeuse kullanmak, charmeuse vücuda yapışmak ve asmak eğilimindedir.Bu iyi bir daha akışkan, daracık kesim için uygun ve daha özel giyim çok kırılgan ve dayanıksız olduğunu. Bu tür charmeuse boxer gibi iç çamaşırı dışında, ile, erkek giyim olarak kullanılmaz.

Saçak

Bu iplik sıkıca sarılmış çekirdek etrafında adı verilen Kumaş kısa uzunluklarda, “kazık,” sarma yapılır. Bu kazık kenarları daha sonra şönil yumuşaklığı ve karakteristik bir görünüm hem veren, iplik en çekirdeğinden dik duruyoruz.Şönil aslında yanardöner elyaf kullanmadan yanardöner görünebilir. Iplik genellikle pamuk imal edilmiştir, aynı zamanda akrilik, suni ipek ve olefin kullanılarak yapılabilir. Sadece kuru temizlenmelidir.

Şifon

Hafif, dengeli, düz dokuma, şeffaf kumaş alternatif S-ve Z-büküm krep (yüksek-büküm) iplik dokuma. Bazı streç ve biraz kaba bir his veren, dokuma sonra her iki yönde de biraz Kumaş krep iplikler büzüşmelere içinde büküm. Şifon pamuk, ipek veya sentetik liflerden imal edilmiş olabilir, ancak genellikle ipek ya da naylon ile ilişkilidir. Polyesterden yapılmış ise şifon istenen hemen hemen her gölge boyalı olabilir, ancak, bu boya zordur. Şifon en sık elbisesi için zarif ve yüzen bir görünüm veren, özellikle kaplama olarak, gece kıyafeti kullanılır.Ayrıca bluz, şeritler, eşarp ve iç çamaşırı kullanılan popüler bir kumaştır. Diğer krep kumaşlar gibi, şifon nedeniyle hafif ve kaygan dokular ile çalışmak zor olabilir. Sadece el yıkanmış olmalıdır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bengalin – Patiska – Kumaş Alanlar – Ucuz Kot – Ucuz Denim Kumaş Satanlar Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Pamuk – Kumaş

Pamuk – Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Branda Bezi – Branda Kumaşı

Branda Bezi – Branda Kumaşı

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Blucin, Kot, Denim Kumaş

Blucin, Kot, Denim Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Basma – basma kumaş

Basma – basma kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş – Kumaşçılar

Kumaş – Kumaşçılar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon...

safakumas0 Yorum19 Ocak 2015
Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten...

safakumas0 Yorum2 Ocak 2015
Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma...

safakumas0 Yorum28 Aralık 2014
Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket...

safakumas0 Yorum16 Aralık 2014
Parça Kumaş Alınır

Parça Kumaş Alınır

Parça...

safakumas0 Yorum30 Kasım 2014
Parça Süprem Kumaş Alanlar

Parça Süprem Kumaş Alanlar

Polyester...

safakumas0 Yorum28 Kasım 2014
Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş...

safakumas0 Yorum26 Kasım 2014
Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti...

safakumas0 Yorum18 Kasım 2014
Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek...

safakumas0 Yorum12 Kasım 2014

Son Yorumlar

  E-Bülten

  E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


  Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

  Stok Kumaş İplik Alınır

  Telefon: 0536 336 43 43

  Telefon: 0555 394 28 28

  Mail: info@stokkumasci.com