Gabardin Kumaş Fiyatı

safakumasKumaş0 Yorum4 Şubat 2013

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

MADDE ÖZET

Sürdürülebilir Açısı olan proje Geleceği Kumaşlar Expo moda sektöründe çevresel etki tekstil sektöründe yenilik yoluyla aşılabilir nasıl odaklanan bir kar organizasyon için değildir. Expo sürdürülebilir elyaf çeşitlendirilmesi ihtiyacını giderir – Küresel olarak, üretilen tüm liflerin 2010% 45 polyester ve% 32 pamuk vardı. (Oerlikon Textile Raporu)

İkinci Geleceği Kumaşlar Expo Sürdürülebilir Moda Merkezi’nin desteğiyle, Moda London College tarafından barındırılan 07-09 Kasım 2012, üzerinde farklı piyasada mevcut sürdürülebilir moda kumaş sergileyecek.

Bu makalede, şirketlerin bu kaynak kumaşlar ve nerede tüm kumaş değer zincirini anlamak başlamak için çevresel etkilerini değerlendirmek için nasıl Sürdürülebilir Açısı raporlar Charlotte Turner. O da yaklaşan Geleceği Kumaşlar Expo’da sergileyecek son ticari sürdürülebilir kumaş tedarikçileri bazılarını vurgular.

Tekstil Sanayi – Olumsuz Çevresel Etki Azaltma İhtiyacı

“Giysiler yapılır yolu dönüştürmek için bir ihtiyaç vardır. Su, mineral yağ ve bereketli toprakları sınırlı ve azalan kaynak olmak, otoriter lifleri polyester ve pamuk için önemli olan tüm malzemeler, alternatif fiber seçenekler gereklidir.Sürdürülebilir bir tekstil Bir tasarımcının bilinçli seçim bir su kullanımının azaltılması ve israfını tedarik zinciri boyunca, düşük kimyasal kirlilik, biyoçeşitliliğin azalmasına kaybı, azaltılmış atık üretimi ve yenilenebilir olmayan kaynakların minimize kullanımı anlamına gelir “-. Nina Marenzi, Kurucu, Sürdürülebilir Açısı

Moda endüstrisinin çevresel ve sosyal etkileri büyüyor, ama sadece olumsuz çevresel etkileri azaltmak, ama aynı zamanda malzemeler ve akıllı tasarım bilinçli seçimler yoluyla olumlu çevresel ve sosyal faydaları artırmak değil, pek çok yolu vardır. Malzemeler hakkında eleştirel düşünme sadece bir izole bir çözüm değildir seçenek, ama tedarik zinciri boyunca olumlu bir seçenek olarak kabul edilir ve bağlantılı zincirinin bir parçasıdır.

Oerlikon Textile Raporu’na göre; Fiber Yıl 2009/10:

 • Küresel olarak, üretilen tüm liflerin% 58 sentetik idi,% 42 doğal olarak elde edildi
 • Üretilen tüm liflerin% 45 polyester idi,% 32 pamuk vardı
 • % 23 diğer elyaf vardı – bunların% 13, polypropolene, akrilik ve diğer sentetik (1%) polyamid idi ve% 10 yün, viscoses, diğer naturals ve cellulosics vardı.

Bu nedenle yenilikçi elyaf ve kumaşların artan varlığına rağmen, doğal kaynakların tükenmesi kaçınmak ve liflerin böyle küçük bir aralık ezici küresel kullanımı ışığında, gelişen eko-sistemlerini desteklemek için fiber çeşitlendirilmesi için büyük bir ihtiyaç vardır.

2010 yılında global tekstil endüstrisinin% 8.6 bir artış ile, (Oerlikon Textile Raporu) ’25 yıl içinde en güçlü büyüme yaşadı’ – teklif tekstil gibi hızlı bir büyüme ile, bilgili ve sorumlu seçimler yapmak zorunludur.

Başlat Nerede – Tedarik Zinciri anlama

Üretim moda ve tekstil hammaddeden bitmiş ürüne süreçlerin bir zincir geçmesi, “imalat sanayinde en uzun ve en karmaşık endüstriyel zincirlerinden biri.” Zaman alıcı ve kaynak yoğun işlemler “emek, enerji, su ve diğer kaynaklardan yararlanma ve kümülatif yüksek etkili bir sektör için yapmak. “(Fletcher, 2008:41) İzlenebilirlik tekstil tedarik zincirinin anlaşılması ve çevresel etkilerini azaltmak için bu nedenle önemlidir.

Elyaf üretiminde anahtar sürdürülebilirlik sorunlarını farklı malzemeler için farklı, bu nedenle bireysel süreçler, tüketilen kaynakların ve gibi etkilerin değerlendirilmesi önemlidir:

 • Sentetikler için enerji ve yenilenebilir olmayan kaynakların kullanımı önemli
 • Sentetik ve selülozik lifler üretme arasından hava ve su için emisyonlar
 • Su Olumsuz etkilerin doğal elyaf üretimine bağlı

Tedarikçiler ile sürekli ve şeffaf bir iletişim tedarik zincirinin en iyi (ve en doğru) anlayış, elde etmek gibi sorular sorarak, zorunludur:

 • Eğer çevresel etkiler yanı sıra hayvancılık konusunda da tedarikçilerden ne izlenebilir ve doğrulanabilir bilgi alabilirim?
 • Eğer lifler / kumaş işlemek için mekanik veya kimyasal yöntemlerle kullanıyor musunuz?
 • Eğer elyaf işleme için kimyasal yöntemler kullanıyorsanız, ne gibi önlemler sizi hava ve su kirliliğini en aza indirmek için üstleniyoruz?
 • Nasıl ıslak işleme etkisini azaltmaya çalışıyor ve terbiye vardır?

Değerlendirme Kumaşlar

Enerji verimli süreçler, kimyasal kullanımı ve atık, etik emek ve hayvancılıkla – çevresel etki veya herhangi bir lif veya malzeme parası değerlendirilmesi değerlendirmek için tedarik zincirinin çeşitli unsurları dikkate kolay değildir.

Bilgilendirilmiş ve uygun kararları desteklemek için, kaynak yaparken ilk bir arada düşünün yararlı olacaktır:

 • Hangi kriterler sizin için önemlidir?
 • Ne mesajı markanız için önemlidir?
 • Hangi değerleri müşteri için önemli olan?
 • Bilimsel gerçeği – Bu kumaş kanıtlanmış yararları / downfalls nelerdir?

Geleceği Kumaşlar Expo – Yeni Ticaret Sürdürülebilir Kumaşlar Sergilenmesi

Gelecek Kumaşlar Expo’da tüm malzemeler ayrı ayrı kalite ve tasarıma göre seçilen ve tedarik zinciri boyunca geliştirilmiş çevresel performans çabası gösteriyorlar. Bu, iplik, dokuma, örme, ağartma, boyama ve terbiye, Sürdürülebilir Moda Merkezi ile kurulan aşağıdaki çevresel ilkeler adresleme, lif yetiştirme ve işleme içerir:

 • Su – tekstil tedarik zinciri boyunca su kullanımı ve israfını azaltma
 • Atık – tekstil tedarik zinciri boyunca tekstil üretim ve atık yaratma azaltılması için tanımlanabilir Atıkların kullanımı
 • Enerji – tedarik zinciri boyunca karbon etkisini azaltarak
 • Biyoçeşitlilik – tekstil lifleri çeşitlendirme bir vurgu ile biyolojik çeşitliliğin korunması ve tanıtılması; sürdürülemeyen tarımsal uygulamaların veya sonlu doğal kaynakların tükenmesi sonucu kullanan hammadde küresel bir bağımlılık uzaklaşıyor.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Geleceği Kumaşlar Expo fabrikası ve kumaş özel etiketleme yoluyla, çeşitli ticari olarak mevcut sürdürülebilir kumaşlar deneyim, ve onların üretim, işleme ve çevresel yararları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir fırsat sağlar.

Geleceği Kumaşlar Expo amaçlamaktadır:
 • Yenilikçi ve ticari açıdan lifler, süreçleri ve sürdürülebilir ilkeler ve yeni teknolojilerin bir dizi somutlaştırmak ürünleri tanıtın.
 • Yaratıcı moda kumaş örnekleri yüzlerce vitrine yoluyla tasarımcılar ve moda markaları ilham.
 • Sürdürülebilir kumaş ve moda en yeni gelişmeler hakkında şeffaf bilgi sağlayın.
 • Sorumlu moda tasarım sürdürülebilir kumaşlar kullanarak ötesinde olduğunu göstermektedir.
 • Sadece sürdürülebilir kumaşlar vitrine, moda şirketlerin kumaş tabanını çeşitlendirmek ve bunların çevresel etkilerini düşürmeye yardımcı olur.
 • Bu stil veya kaliteden ödün vermeden çevreye etkisini azaltmak için mümkün olduğunu gösteren, sürdürülebilir tekstil ve moda eski klişeler End.

Çeşitli Azaltılmış Çevresel Etki Kumaşlar

Gelişen tekstil sektörünün içinde, piyasada mevcut olan çevresel ve sosyal konular, yüksek kalite, lüks ve moda dostu bir dizi adresleme yenilikçi, sürdürülebilir çözümler giderek artıyor. Gelecekteki kumaşlar Expo sürekli şekilde klasik yeni yorumları örnekleri, hem de dahil olmak üzere, daha fazla deneysel yenilikleri sergilemektedir:

 • Greenfil © hint yağı kumaş
 • Organik pamuk dantel
 • geri dönüşümlü polyester süet
 • % 100 yerli İngiliz yün
 • Milkofil © ve NewLife dahil SINIF tarafından temsil kumaşlar ©
 • geri dönüşümlü kenar denim
 • SCafe © tüketici sonrası kahve kumaş
 • kapalı döngü selülozik elyaf
 • çeşitli doğal ve organik elyafların yenilikçi karışımları

Tedarikçi ve Ürün Vaka Çalışmaları

Expo dahil olmak üzere çeşitli pazarlar karşılayan küresel üreticilerin vitrinde bağımsız, orta-yüksek ve orta seviye moda markaları ve çeşitli ürün kategorileri.Birçok maliyetleri ve bakımından daha küçük şirketler için uygundur MOQ lar ve bu benzersiz şekilde adresi sürdürülebilirlik:

1) Kağıt No 9, ABD – Hayvan zulüm ve plastik ücretsiz bir alternatif deri

Kağıt No 9 kanvas, keten ve denim gibi geri dönüştürülmüş kağıt ve doğal yüzeyler elde el yapımı alternatif deri oluşturur.

“Bu sadece bizim kendi yenilikçi malzeme ve ürünler yaratmak ve geleneksel tekstil ne yapabilirim sınırları zorlamaya başardık çevre dostu kaynakların sınırları içinde çalışmaktan geçiyor. Bu tamamen yeni ve kışkırtıcı tasarımlar oluşturmak için moda tasarımcıları için bir olasılıklar dünyasının kapılarını açtı ve önce bizim hayvan zulüm içermeyen ve plastik içermeyen odak olmadan mümkün olmazdı etkileri görmemiştir. “

Minimum: 5yds h5. Kurşun süresi: Yakl. 4wks h5. Ekstra hizmetler: Ismarlama & işbirlikçi tasarım gelişmeler

2) Avani Kumaon, Hindistan – Hindistan yerel öz-yeterli üretim

Avani Kumaon elle eğrilmiş ve güneş enerjili çıkrıklarıyla üzerinde döndü, kapalı bir döngü döngüsü doğal kumaş dokuma üretir. Kumaşlar doğal olarak yerel bitkiler ve daha sonra yerel tarım arazileri sulamak için yeniden kullanılır hasat yağmur suyu kullanarak ağaçları ile boyanmaktadır. Yerel çiftçilere yetiştirmek için kümes araziden yanı reintroducing ağaç türleri olarak, yerel ipek kozası yükseltir. Tüm atık biyokütle için organik gübre kompost ve terbiye çam iğneleri gassifying powered by makinelerde tamamlanmıştır. Tedarik zinciri boyunca, Avani Kumaon kendi konumu ve kaynakları için uygun en iyi uygulama çözümleri geliştirmeye kararlıdır.

Adedi : 20m h5. Ekstra hizmetler: Özel örgüleri, ısmarlama doğal boyama

3) Gaunt ve Laxtons Susan, İngiltere – İngiliz prim yün

Susan Gaunt ve Laxtons çalışmalarının merkezinde hayvan refahı ve çevre koruma ile tam izlenebilir İngiliz yünler bir dizi üretti. Onların karbon ayak izini önemli ölçüde yerel Yorkshire yün ticareti teşvik, yerel üretim azalmıştır.

Özellikle onların “polar kumaşa 40 kilometre” Huddersfield bitmiş kumaşa Bradford sıralama ofis Britanya Yün Pazarlama Kurulu bırakarak sadece 40 km gitti.

Fiyat: £ 12.85 / m h5 kaynaktan. Ekstra hizmetler: Ismarlama & işbirlikçi tasarım gelişmeler

Susan ortaklığın sürdürülebilirliği çok pro-aktif bir yaklaşım olmakla birlikte, sanayi “‘etik moda’ açısından buzdağının ucu” olduğunu açıklar ve biz “pahalı olduğu söylentisini gidermek ve bakmak gerekir “bunun yerine itibariyle ‘value for money’. Bu yüksek kaliteli, uzun ömürlü kumaşlar kullanarak katma değer mükemmel bir örnektir.

4) İsviçre Organics, İsviçre – Lüks organik pamuk

Swiss Organics organik ekstra uzun elyaf üreten İsviçre değirmenleri bir şemsiye organizasyondur PIMA pamuklular. Tüm kumaşlar tam İsviçre’de 100km mesafede üretilmektedir GOTS sertifikalı tedarik zinciri. Tüm SO şirketler Oeko-Tex Standart 1000 sertifikalı, ve CO ² emisyonları gönüllü CO ile minimuma indirilir ² azaltma çabaları vardır. Sulama suyunun çoğunluğu yağmur suyu depoları geliyor.

Fiyatı:. Düşük € 9 / m h5 Adedi : 60m

Moda Kumaş Geleceği

Sürdürülebilir tekstil profilini yükselterek, sürdürülebilir malzeme talep tasarımcılar zaten artan sayıda düşük minimum ve sık sık sürdürülebilir kaynak isteyen küçük şirketler için daha yüksek esneklik sunmak için daha iyi bir konumda değirmenleri ve tedarikçileri bırakarak, artmaya devam edecektir.

Bu arada, bu tür Kağıt No.9, Susan Gaunt ve Laxtons gibi tekstil tasarımcıları ile çalışan yenilikçi alternatifler sunan kumaşlar daha iyi bir geleceğin parçası “olduğu sanayi gösteren ilginç, yaratıcı keşif için izin – biz yönetmek mümkün olduğu bir Bizim akıllıca kaynakları ve maliyet etkin

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , , , ,

Gabardin Kumaş Fiyatı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Pamuk – Kumaş

Pamuk – Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Branda Bezi – Branda Kumaşı

Branda Bezi – Branda Kumaşı

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Blucin, Kot, Denim Kumaş

Blucin, Kot, Denim Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Basma – basma kumaş

Basma – basma kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş – Kumaşçılar

Kumaş – Kumaşçılar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon...

safakumas0 Yorum19 Ocak 2015
Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten...

safakumas0 Yorum2 Ocak 2015
Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma...

safakumas0 Yorum28 Aralık 2014
Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket...

safakumas0 Yorum16 Aralık 2014
Parça Kumaş Alınır

Parça Kumaş Alınır

Parça...

safakumas0 Yorum30 Kasım 2014
Parça Süprem Kumaş Alanlar

Parça Süprem Kumaş Alanlar

Polyester...

safakumas0 Yorum28 Kasım 2014
Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş...

safakumas0 Yorum26 Kasım 2014
Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti...

safakumas0 Yorum18 Kasım 2014
Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek...

safakumas0 Yorum12 Kasım 2014

Son Yorumlar

  E-Bülten

  E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


  Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

  Stok Kumaş İplik Alınır

  Telefon: 0536 336 43 43

  Telefon: 0555 394 28 28

  Mail: info@stokkumasci.com