İplik – Kumaş -Oxford – iplik fiyatı,iplik alanlar,iplik satanlar,viskon iplik,stok iplik alanlar,satılık iplik,iplik satanlar,iplikciler,polyester iplik alanlar,polyester iplik fiyatı

safakumasGenel0 Yorum9 Aralık 2012

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir kumaş gibi hissediyor ne bir fikir almak için gibi görünüyor ve eylemleri aslında bizim web sayfasındaki tüm kumaşlar hakkında geniş bilgi ekledik dokunmadan seviyorum. Bu bilgiler anlamak zor olabilir, ama biz sizin forması için doğru kumaş seçimi için size rehberlik için çalışacağız.

Kumaş penceresinin sağ tarafında size ihtiyacınız olan tüm bilgileri içerir ve sol tarafında bir kumaş resmini gösterir. Resmi tıkladığınızda kumaş dokuma görmek için büyütülmüş bir görüntü veren bir superzoom penceresi açılacaktır.

Aşağıda bizim broşürde kullanılan farklı terimleri açıklayacağız.

KOMPOZISYON

Bir kumaş çok farklı malzemelerden yapılmış ve gömlek pamuk için en yaygın olabilir. Ancak, pamuk pamuk temel kalite elyaf ile ölçülür bu yetişen bitki, vb, ya da zımba, uzunluğuna gore kaliteleri çeşitli gelir. Uzun elyaf, daha düzgün ve daha rahat bir kumaş olur. Tailor deposu temin malzemelerinde kullanılan farklı pamuk aşağıdaki gibidir:

Isim uzunluğu Tanım
% 100 Pamuk 15-40 mm % 100 Pamuk olarak işaretlenmiş Kumaşlar Pamuk bitkisinin farklı türlerden lifler içerebilir. Bu nedenle, burada gösterilen elyaf uzunluğu yaklaşık olarak verilmiştir.
100% Uzun elyaf pamuk > 30 mm Bizim uzun elyaf pamuk kumaşların tüm dünyada farklı yetiştiricileri kaynaklanabilecek yüksek kaliteli lifler vardır.
% 100 Mısır pamuğundan > 40 mm Mısır pamuğu belki de dünyanın en tanınmış pamukların biridir. Uzun zımba ve üstün kalitesi ile bilinen Mısır pamuğundan sizin gömlek için bir ilk seçimdir.
% 100 Keten <1400 mm Keten çok uzun elyaf uzunluğu vardır ve çok güçlü bir malzemedir, özellikle ıslak.
% 65 Pamuk,% 35 Keten <1400 mm, 15-40mm Keten / Pamuk karışımları ikisinin de özelliklerini vererek, pamuk ve keten bitkisinin hem lifleri içerirler.
% 100 Organik pamuk <15-40mm Bizim organik pamuk kumaşlar GOTS göre sertifikalandırılmıştır. Clickburada organik pamuk ve GOTS sertifikasyonu hakkında daha fazla bilgi için.

IPLIK

Atkı
Çarpıtmak

Bir kumaş seçerken, iplik giysi hissediyorum ve konfor bir sürü karar verir.İplik, bir tek iplik ya da birbirine etrafında bükülmüş iki adet iplik ya da yapılmış olduğu anlamına gelir ya da tek-katlı ya da iki katlı yapılar gelir.İki katlı iplikler bir giysi yüksek konfor ve ipeksi bir his verir. Genellikle kumaş üreticileri atkı (iplik kumaş arasında çalışan) bir çözgü iki-kat iplik (Kumaşın iplik uzunluğu boyunca devam eden) ve bir-kat kullanmayı tercih.

Bizim malzemelerinde kullanılan ipliklerin kalınlığına temelde bir İngilizce libre 840 yard uzunlukları sayısıdır Ne sistemi kullanılarak tanımlanır. Yani, daha yüksek bir sayı daha ince bir iplik. Bununla birlikte, iki-kat 100’ün iplik bir tek-katlı 50s ile aynı kalınlıkta olan.

Bazı örnekler:

Iplik Tanım
İki katlı 80s Çözgü ve atkı hem kalın 80 Ne (tek kat 40s eşit kalınlıkta) iki katlı konuları içerdiğini araçlar.
Çözgü: İki katlı 100s Atkı: Tek katlı 50s Çözgü iki kat 100 Ne iplik sahiptir ve atkı bir tek-katlı iplik 50 Ne var demektir ki, her ikisi de aynı kalınlıkta.

Renk bilgisi

Bir bilgisayar ekranında doğru renkler sunmak için çok zordur ve çoğu ekranları birbirinden önemli ölçüde farklılık. Örneğin, tek bir ekranda kahverengi görünen bir renk başka bir zeytin yeşil görünebilir.Bizim kumaş resimler üreterek, biz mümkün olduğu kadar yaşam gibi renkleri görünmesi için özel renk-kalibre ekipmanları kullanın. Ancak, eşleştirme hataları önlemek için her zaman bir kumaş içeren hangi renkleri hakkında bilgi verir. Bu renkler renk açıklayan bir metin ile küçük kutular içinde görebilir. Hala bir renk emin değilseniz size size uygun bir kumaş almak emin olmak için bir örnek sipariş öneririz.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Bilgi Dokuma

Kumaşlar çok farklı dokuma teknikleri ile dokunmaktadır. Biz daha önemli olanlardan bazıları farklıdır ve buna göre bizim kumaşlar kategorize var.

Dokuma Resim Tanım
Düz Düz örgüleri tüm örgüleri en çok basittir. Aynı boyut atkı ve çözgü iplikleri tek tek birbirine dokunmaktadır.
Poplin Poplin düz örgüleri gibi, eşit büyüklükte atkı ve çözgü iplikleri ile inşa edilmiştir, sıkı dokunmuş bir kumaştır. Bir düz örgü arasındaki fark poplin çözgü iplikleri çok daha sıkı bir şekilde bu atkı ipliği çift genellikle, paketlenmiş olmasıdır.
Oxford Oxford genellikle poplin daha ağır bir bez, paralel iki çözgü iplikleri ve bir ağır usulca-spun hantal iplik dolgu ile bir sepet örgü dokuma yumuşak dayanıklı bir kumaştır. Bir boyalı çözgü ve atkı ile beyaz yapılmış olduğunda, Oxford chambray olarak adlandırılır.
Iğne ucu Belirleyin veya Pinpoint Oxford, oxford kumaş bir çeşididir. Iplikler ince olan bu poplin ve oxford ince bir karışım yapmak.
Fil-à-fil Fil-à-fil kumaş düzensiz bir etkisi veren iki farklı renkte ipliklerle dokunmaktadır. Bu düz renk gömlek için uygun bir ince ve rahat bir malzemedir.
Fitilli kumaş Kabartılmış kumaş içinde bir çapraz desen oluşturan bir dokuma bir yöntemdir. Bu kumaşlar genellikle yumuşak ve böylece daha fazla kırışıklık dayanıklıdır, ancak düz örgüler yerine, kırışıklık ücretsiz unutmayın.
Zikzak yapmak Herringbone kabartılmış örgü, üretilen desen bir balık kemikleri benzediği olmanın tek fark bir çeşididir.
Dobby örgü Bir armür örgü genellikle kumaş bir doku üretmek için gelişmiş bir yapıdır. Genellikle armürlü örgüler düz örgü veya zig-zag deseni örneği, küçük dimi çizgiler için, birden fazla iplik boyutları ve dokuma tekniklerini içerir.
Flanell Fanila düz veya dimi örgü ile ya da dokunmaktadır. Bu yumuşak bir dokunuş hissi ve yalıtım özelliği vererek, gevşek iplikler elde edilir.
Gofre kumaş Gofre iplikler kumaşın tipik düzensiz veya engebeli doku vermek için özel bir şekilde dokunmaktadır sık çizgili veya kareli ince bir pamuklu kumaş, vardır. Kelimesi süt ve şeker kaba doku pürüzsüz düzgünsüzlüğü, prensibi onun resamblance için propably, formu Hindistan ve Farsça kelime “büzgü” ve “Shakar” anlam “süt ve şeker” kaynaklanmaktadır. Kumaş genellikle yaz giyim ve spor ve rahat giyim olarak kullanılmaktadır.

Bizim kumaş yıkama sonrası çekme en aza indirmek için SANFOR edilmektedir. Birçok kumaşlar gibi yumuşatıcı ve her kumaş yanında gösterilir kolay ütüleme için kolay bakım gibi bir kimyasal tedavi ile birlikte gelir. Bazı tedaviler Aşağıda, onları okumak, özeldir.

AĞIRLIK

Kumaşın ağırlığı kumaş kalınlığı ve ne kadar yoğun bu dokuma her iki ölçmek için bir yoldur. Bizim kumaş 200 e yaklaşık 50 g/m2 edinilebilir tam ağırlık bilgiye sahip, ancak bazıları sadece 1-4 bir sınıflandırma var.

ÖNERILERI YIKAMA

Bu yıkama etiket üzerindeki sembollerin açıklaması.

Sembol Tanım
40 derece santigrat yıkayın
Bir askı üzerinde kurumasına Dayan
Orta ısıda Demir
Kuru çamaşır etmeyinkumaş,iplik,iplik fiyatı,iplik alanlar,iplik satanlar,viskon iplik,stok iplik alanlar,satılık iplik,iplik satanlar,iplikciler,polyester iplik alanlar,polyester iplik fiyatı

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

İplik – Kumaş -Oxford – iplik fiyatı,iplik alanlar,iplik satanlar,viskon iplik,stok iplik alanlar,satılık iplik,iplik satanlar,iplikciler,polyester iplik alanlar,polyester iplik fiyatı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Pamuk – Kumaş

Pamuk – Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Branda Bezi – Branda Kumaşı

Branda Bezi – Branda Kumaşı

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Blucin, Kot, Denim Kumaş

Blucin, Kot, Denim Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Basma – basma kumaş

Basma – basma kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş – Kumaşçılar

Kumaş – Kumaşçılar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon...

safakumas0 Yorum19 Ocak 2015
Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten...

safakumas0 Yorum2 Ocak 2015
Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma...

safakumas0 Yorum28 Aralık 2014
Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket...

safakumas0 Yorum16 Aralık 2014
Parça Kumaş Alınır

Parça Kumaş Alınır

Parça...

safakumas0 Yorum30 Kasım 2014
Parça Süprem Kumaş Alanlar

Parça Süprem Kumaş Alanlar

Polyester...

safakumas0 Yorum28 Kasım 2014
Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş...

safakumas0 Yorum26 Kasım 2014
Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti...

safakumas0 Yorum18 Kasım 2014
Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek...

safakumas0 Yorum12 Kasım 2014

Son Yorumlar

  E-Bülten

  E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


  Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

  Stok Kumaş İplik Alınır

  Telefon: 0536 336 43 43

  Telefon: 0555 394 28 28

  Mail: info@stokkumasci.com