Kumaş Çeşitleri – Kumaş

safakumasGenel0 Yorum11 Mart 2014

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Güzel görünen bir renk ve doku seçerek daha kumaş satın çok daha fazla var . Bir kumaş kendi cazip görünebilir ama bir giysi ya da diğer madde için kullanılan zaman tamamen farklı görünebilir . Bir hayal kırıklığı bitmiş ürünün olasılığını önlemek için , bu malzemenin sağ türünü seçmek için gerekli adımları atmaya önemlidir ..3HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Bir Optimal Kumaş seçimi için ipuçları
Online kumaş satın alırken , ne için bakmak ve ne kumaş satıcıları sormak soruları bilmek yararlıdır . Alıcılarkumaşın sınıflandırılması, kalınlığı , bu uzanıyor olsun ve kökeni bilmeli . Bu fiyatlar ile karşılaştırıldığında miktarları dikkate almak yararlı olacaktır .

Örme Kumaş Dokuma vs
Projeler türleri için, bazı bandına sahip olan bir kumaş seçmek önemlidir. Bu tür projeler için , örgüler optimal. Dokuma kumaşlar germek gerekmez öğeler için en uygunudur. Streç kumaşlar , genellikle tek yönlü bir esneme ya da iki yollu gerilmeli malzemeler olarak sınıflandırılır. Bir kumaş tek yönlü bir esneme varsa , sadece bir yönde genişleyecektir. Bununla birlikte, iki yönlü bir kumaş her iki yönde uzatmak olacaktır.

Man -Made Doğal Kumaş vs
Kumaş ne tür diğer evrensel olarak daha iyidir. Bir alıcı , doğal ya da insan yapımı lifler tercih olsun kişisel tercih meselesidir . Ancak, dikmekürün satmayı planlıyoruz insanlar doğal kumaşlardan yapılmış ürünler , sentetik malzemelerden yapılmış eşyalardan daha iyi satmak olduğunu akılda tutmak gerekir. Doğal ve insan yapımı malzemeler bir araya karışımları da vardır . Alıcılar bir nihai karar vermeden önce bu seçeneklerin üçünü düşünmelisiniz.

Kumaş Türleri Anlamak
Kumaş satın almasürecindeen önemli adım, mevcut çeşitli malzeme türleri ve ne için kullanılır daha iyi bir anlayış kazandırmaktır . Aşağıdaki grafik kumaşların bazı popüler türleri açıklamalarını içerir . Orası kumaş diğer birçok varyasyonu vardır, bu yüzden bir satın alma yapmadan önce istenen türleri ve karışımlar araştırma yardımcı olduğunu hatırlamak önemlidir .

pamuk
Pamuklu kumaşların birçok farklı varyasyonları vardır . Çoğu pamuk malzemeler ile çalışmak kolaydır , bu yüzden yeni başlayanlar için uygundur . Pamuk küçültmek , bu yüzden kullanmadan öncekumaşın ön yıkama ve önceden çektirmek için yararlıdır .

vinil
Vinil ne kadar kalın bağlı olarak çalışmak biraz zor olabilir bir sentetik kumaş . Genellikle döşeme , ceket , kalın ve bir ya da daha fazla dayanıklı bir malzeme talep diğer öğeler için kullanılır.

tafta
Bu, dokuma olmayan malzeme , doğal veya sentetik liflerden imal edilebilir. Yaygın resmi giyim için kullanılır. Yeni başlayanlar bir proje başlamadan önce belirli bir türünün nasıl kullanılacağını öğrenmek gerekir böylece tafta Bazı türleri ile çalışmak zordur.

brokar
Brocade kalın , bu yüzden genel olarak perdeler ve döşeme için kullanılır. Bu, dokuma olmayan malzeme , doğal veya sentetik liflerden imal edilebilir. Yeni Başlayanlar kullanmadan önce brokar çalışmak için ipuçları araştırma gerekir .

kadife
Bu dokuma malzemesi kalın ve lüks bir görünüme sahiptir . Bu yatak , perde , giyim , ya da diğer öğelerin çeşitli yapımında kullanılan olabilir . Yeni başlayanlar bu malzeme ile bir proje başlamadan önce kadife ile çalışmak nasıl araştırma gerekir .

deri
Deri inek, kuzu , geyik , keçi , domuz ya da yapılmış olabilir . Onunla çalışmak ve döşeme için kullanılan zor olabilir , çanta , ceket , ve diğer ağır projeleri. Süet popüler bir deri malzemedir .

çuval bezi
Çuval bezi , bir dokuma malzemedir. Genellikle ağır çuval ve ev dekorasyonu için kullanılır . Yeni başlayanlar temel bir dikiş makinesi üzerinde çalışmak için bu malzeme biraz zor olabilir .

tık tık
Bu dokuma kumaş , genellikle pamuklu veya keten yapılır. Bu malzemenin birçok diğer türlerine göre daha dayanıklı hale getirmek için çok sıkı dokunmuş . Genellikle yastık, yatak , ve döşeme için kullanılır . Tüyü yastıklar için kapakları yaparken, featherproof geçiyor satın almak önemlidir .

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

tayt
Spandex çok esnek olduğundan, birlikte çalışmak için yeni başlayanlar için ideal olmayabilir . Bu, sentetik malzeme, genellikle bir iki yollu gerilmeli tutar ve spor giyim için kullanılır. Genellikle bir streç eklemek için pamuk veya denim karışımlarında küçük oranlarda dahildir.

organza
Bu dokuma kumaş saf ve genellikle resmi veya yarı resmi elbise üzerinde bir kaplama olarak kullanılır . Ayrıca, perdeler için kullanılır. Organze doğal varyasyonlar ipekten yapılmış, ancak sentetik biçimleri genellikle polyester ya da naylondan imal edilmiştir. Yeni başlayanlar bu sorunu önlemek için bilmek için önemlidir bu yüzden organze bazı türleri , kolayca dolanabilir .

saten
Satin , genellikle sentetik liflerden yapılır. Bununla birlikte, pamuk saten ile yapılan genel olarak saten olarak adlandırılır. Saten kolayca dolanabilir olabilir , bu nedenle doğru bir dikiş makinenin gerilim ve dikiş ayarlarını önemlidir . Genellikle abiyeler , yatak , spor şort , ve kravatlar için kullanılır .

şifon
Bu genellikle perde ve resmi veya yarı resmi elbiseler için kullanılan bir dokuma saf kumaştır . Bu, doğal veya sentetik liflerden imal edilebilir. Malzeme çok hafif ve kolayca aşındırır , bu yüzden Fransızca veya bağlı dikiş dikmek için bilmek önemlidir.

ipek
İpek, yüzyıllardır giyim, çanta ve ev aksesuarları için kullanılan bir doğal elyaf olduğunu. Bazı ipek karışımları diğerlerinden daha kolay dolanabilir olabilir . Kumaş çok kaygan olduğundan, tüm yeni başlayanlar için uygun olmayabilir .

keçe
Keçe yün liflerden yapılmış bir dokunmamış ve non- örgü kumaştır. Bu keçeleşmiş ve en çok şapka veya çeşitli el işleri için kullanılır.

saçak
Bu şirin malzeme genellikle battaniye ve kazak kullanılır . Ayrıca, yorgan bazı varyasyonları kullanılır. Genellikle kalın ve esnek olduğunu.

keten
Keten , yumuşak ve nefes alabilen doğal bir malzemedir . Onunla çalışmak zor değildir ve sık sık giyim veya ev aksesuarları için kullanılır .

kot
Bu malzeme, pamuk dimi olarak sınıflandırılır. Genellikle kalın hem başlangıç ​​deseni tipine bağlı olarak çalışmak için zor olabilir. Denim dayanıklı ve en çok denim karışımları da dayanıklıdır. Genellikle, giyim ve çanta için kullanılır.

yün
Yün doğal bir lif olduğunu. Yün ile yapılır malzemelerin birçok türü vardır. İki ortak seçimler tiftik ve kaşmir vardır . Bunlar bulanık ve yumuşak hem de vardır . Yünü esaslı kumaşlar bazı türleri kaba olabilir. Yün kalın olma eğilimindedir beri , bazı kumaş çeşitleri dikiş makineleri bazı türleri üzerinde çalışmak için zor olabilir . Yün genellikle soğuk havalarda dışarıda giyilir kazak , battaniye ve aksesuarlar için kullanılır .

reyon
Bu, sentetik kumaş yaza giysi için kullanılır. Bu , hafif , serin ve nefes alabilir . Insan doğal elyafların benzer niteliklere sahip bir sentetik elyaf istediğinizde , rayon bir uygun bir seçimdir. Rayon iki popüler formları düzenli viskon ve HWM vardır . Düzenli viskoz bir kuru – temiz bir kumaştır . HWM bir makinede yıkanır ve daha dayanıklıdır edilebilir.

polyester
Polyester giysiler , perdeler , ve diğer pek çok öğe için kullanılan bir sentetik kumaş . Bazı insanlar onun dayanıklılık ve kırışıklıklar için direnci polyester tercih ederim. Aynı zamanda , iyi şeklini almıştır kolayca küçültmek değil , ve kimyasallar direnir .

naylon
Birçok kişi onun dayanıklılık ve çekici bir görünüm için bu sentetik malzeme tercih . Bu yumuşak ve genellikle çok rahat bir kumaş karışım oluşturmak için spandex ile harmanlanmış. Naylon kumaşların birçok çeşidi vardır . Bazı naylon varyasyonları ile çalışmak zor olabilir .
Kumaş Ölçüm Hususlar
Bir desen kullanırken , sipariş ne kadar kumaş öğrenmek içinkılavuzuna başvurun . Çoğu insan ihtiyaç duydukları kaç metre biliyorum . Ancak, bu genişlik dikkat etmek önemlidir. Çoğu kumaş yaklaşık 44 ya da 45 inç genişliğinde . Bazı belli projeler için yeterince geniş olmayabilir , hangi az 30 santim genişliğinde olabilir .

EBay Dikiş için kumaşlar bulma
Kumaşların eBay’in seçimini göz atmak için ,El Sanatları sayfasında başlar . Sonraki ,Dikiş altkategori tıklayın . Kumaş bağlantısını seçin. Busayfanınsol tarafındakiaraç çubuğu ile özelleştirilebilirsonuçları gösterecektir . Dikiş alt kategori altında dikiş aksesuar ve Kapitone öğeler için bağlantılar da vardır .

sonuç
Dikiş projeleri birçok türü olduğundan, malzemesağ türünü bulmaişlemi her alışveriş için değişecektir . Kumaş renk, stil ve seçim için malzeme neredeyse sınırsız bir kaynağı vardır . Araştırma projeleri içinen iyi kumaş seçmek için müşteri sağlayacaktır .

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , , ,

Kumaş Çeşitleri – Kumaş Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Pamuk – Kumaş

Pamuk – Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Branda Bezi – Branda Kumaşı

Branda Bezi – Branda Kumaşı

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Blucin, Kot, Denim Kumaş

Blucin, Kot, Denim Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Basma – basma kumaş

Basma – basma kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş – Kumaşçılar

Kumaş – Kumaşçılar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon...

safakumas0 Yorum19 Ocak 2015
Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten...

safakumas0 Yorum2 Ocak 2015
Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma...

safakumas0 Yorum28 Aralık 2014
Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket...

safakumas0 Yorum16 Aralık 2014
Parça Kumaş Alınır

Parça Kumaş Alınır

Parça...

safakumas0 Yorum30 Kasım 2014
Parça Süprem Kumaş Alanlar

Parça Süprem Kumaş Alanlar

Polyester...

safakumas0 Yorum28 Kasım 2014
Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş...

safakumas0 Yorum26 Kasım 2014
Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti...

safakumas0 Yorum18 Kasım 2014
Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek...

safakumas0 Yorum12 Kasım 2014

Son Yorumlar

  E-Bülten

  E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


  Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

  Stok Kumaş İplik Alınır

  Telefon: 0536 336 43 43

  Telefon: 0555 394 28 28

  Mail: info@stokkumasci.com