Kumaş Sektörü – Kumaşın İnşaatlarda Kullanmı

safakumasUncategorized0 Yorum24 Temmuz 2013

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

Aynı zamanda ince bir kabuk başka bir şey ile doğadan ayrılmış olma hissi tadını çıkarırken, çoğu insan bir anda ya da başka bir çadırda gece geçirdi ve kumaş tarafından sağlanan koruma yararlanmıştır. Yerleşim Tekstil formları Paleolitik çağlara kadar uzanan uzun bir geçmişi var ve günümüze kadar katlandı binanın bir arketip formu temsil eder. Tekstil dönüştürmek veya ortadan kaldırmak için kolay, hafif, ve rüzgar, ultraviyole ışınlarına ve yağmura karşı koruma sağlar.
 • Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Tahari Showroom, New York; Fotoğraf © Gisela Stromeyer
 • Modern mimari mimari bir form olarak çadır ilkesi yeniden keşfedilen ve daha da geliştirilmesi almıştır – sadece geçici yapılar için değil, aynı zamanda kalıcı binalar için. Gelişmiş ve dayanıklı kumaşlar inşaat sektöründe bir çok özel sektöre kullanımları döndü yayılmış olması geniş alanlar, etkinleştirin.Aynı zamanda belirli bir statik rüzgar yükü ile tekstil yapılan talepler, hava ve bu bu tekstil elemanları montaj ve canlandırıcı gibi yapısal faktörler ile birlikte bozulma mühendislik know-how büyük bir ihtiyaç.
  kumaş uzanır üreten ve ebatta kesilmesidir olan ., son bilgisayar teknolojisi sayesinde de statik olarak ilgili faktörleri entegre edebilirsiniz, karmaşık desenleri temelinde uygulanan 
  bu yazı ve ‘Binası Kumaş: Tekstil Mimarlık’ ile ilgili serinin takip edecek olanlar biz tekstil yapıları açıklayan olacak mimari uygulamalar geniş bir yelpazede kullanılan ve mimaride kullanılan kumaş çeşitliliği vurgulayarak.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Tahari Showroom, New York; Fotoğraf © Gisela Stromeyer
 • Kumaş Elie Tahari moda şirketi özel kreasyonlar tasarımlar hangi malzemedir -. Ve bez de Gisela Strohmeyer zarif Showroom herhangi bir gün ışığı olmayan bir sönük oda dönüştürülmüş olan hangi ile tasarım elemanıdır 
  koleksiyonun sunumu ve büyük dolaplar için, yarı oval delikler malzemenin örneklerini içine kesildi.Kareye yakın odanın merkezinde bir sütun kumaş iki farklı türde, şeffaf bunlardan biri ve diğer opak destekler. Bez aydınlatmalı bölümleri birbirine dikilir ama kanca çok sayıda bağlı değildir. Sonuç olarak, kumaş renk örnekleri yalnızca belirli bir sayı, görsel bir malzeme olarak Lycra esnekliği vurgular ve kumaş bölümleri tekrar ayrı alınabilir olumlu bir yönü vardır birbirlerine bağlanmıştır. Zemin üzerinde hareketli ağırlıkları ile yerinde tutulur ise kurulum da, kancalarla duvarlar ve tavan bağlanır. Tekstil elemanları artık gerektiğinde onlar kadar katlanmış ve bir dolapta kompakt saklanabilir. Ayrıca kumaş makinede yıkanabilir.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Amerikan Sanat Whitney Müzesi’nde Tekstil kurulum; Fotoğraf © Gisela Stromeyer
 • Lars MEESS-Olsohn ve Ali Heshmati tarafından DAR LUZ proje tekstil deri bir dinamik kontrollü ışık gösterisi evreleme için bir projeksiyon perdesi olarak işletilen Eindhoven, bir son ışık sanat geçit de tesisat biriydi. Sensörler bir dizi ziyaretçi hareketlerini tespit ve tek tek renk dizileri ve ışık efektleri şiddeti değişen yanıt LED spot bu iletilir.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Lars MEESS-Olsohn ve Eindhoven Ali Heshmati tarafından DAR LUZ kurulum; Foto © Johan Creemers
 • Geçici Kurulum 22 kare kare bir araya vidalı ve birbirine 15 ° lik bir açı ile ahşap geçit bağlı standart çatı battens kullanılarak inşa edilmiştir. Yüz ve elastik elli metrekare, emdirilmiş kumaş o zaman bu dahiyane ahşap yapısı üzerinde uzatılmış oldu.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Lars MEESS-Olsohn ve Eindhoven Ali Heshmati tarafından DAR LUZ kurulum; 
 • ‘Tubaloon’ Norveç’te Kongsberg Caz Festivali için oluşturulan 20 mx 40 m pnömatik membran heykel için Snøhetta’nın mimarlar tarafından verilen addır. Pnömatik bir tasarımı ile gerilmiş bir zar kombinasyonu Tubaloon bölgesinin özel bir özelliktir: gerilmiş membran yapılar dış yapısal parçaları ancak Tubaloon durumunda statik yapısı pnömatik kabuk içine iskelet gibi bir yer almaktadır. Bu yapı, bir vücut gibi, organik bir görünüm verir. Her yıl Tubaloon kurmak ve nedeniyle uzun ömürlü özellikleri ve projeksiyon ve akustik amaçlı uygunluğu tercih edilen oldu bir kez daha ve Ferrari bunu bir beyaz, PVC kaplı PVC-PES polyester membran sökülür.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Kongsberg Caz Festivali için Snøhetta tarafından ‘Tubaloon’ tekstil heykel; 
 • Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Kongsberg Caz Festivali için Snøhetta tarafından ‘Tubaloon’ tekstil heykel; Fotoğraf © Snøhetta’nın
 • PVC kaplı polyester membran ile gösterilen hava koşullarına direnci de Hannover Expo 2000 inşa Venezüella köşk ile gösterilmiştir. Venezüella mimar Fruto Vivas tarafından tasarlanan yapı, adil sonra sökülmüş ve 50 kaplarda Venezuela sevk edildi. Orada bunun için yeni bir yer bulmak için altı yıl sürdü ve bu süre içinde membranların Venezuela sıcağında kendi çelik kaplarda saklanan, 80 ° C sıcaklığa dayanabilecek olan Buna rağmen tüm orijinal membranlar yeniden kullanım için uygundur.

  TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Mimar Fruto Vivas tarafından tasarlanan Venezüella pavyon, inşaat: Rasch und Bradatsch Architekten / 3dtex GmbH
 • Bir koruyucu film malzemesi yıldır kir dayanıklı kalır ve temizlenmesi kolay olduğu anlamına gelir PVC-PES membran anti-yapışkan özellikleri, yüzey verir. Iklim koşulları, bireysel başvuru ve yirmi yıla kadar sürebilir onlara yapılan talepleri bağlı. 
  sayesinde kendi çekme dayanımı ve özel esneklik PVC-PES için evrensel uygulanabilir, ve çatı ve cephe uygulamaları için özellikle kullanılır. Onun özellikleri katlama için şeffaflık, düşük alev yangın sınıflandırması ve direnci nispeten yüksek düzeyde bulunmaktadır.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Mimar Fruto Vivas tarafından tasarlanan Venezüella pavyon, inşaat: Rasch und Bradatsch Architekten / 3dtex GmbH
 • Viyana’da bir şirketin binanın cephesi bir yandan güneşten ve binanın kapalı tarafında mimari kaplama gibi diğer hareket üzerindeki bina korumak 104 yelken toplam monte edilmiştir. Dikey yelken da Ferrari, PVC kaplı polyester tarafından yapılan Soltis 86 malzemeden hypar şeklinde üretildi.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Planex tarafından dikey yelken Hyparform
 • Planex firma son derece hassas ölçümlere dayalı modelleme, her yelken boyutları hesaplanmış ve tüm dikişler yüksek frekanslı kaynak ekipmanları kullanılarak kaynak edildi. 
  Soltis malzeme precontraint teknolojisi kullanılarak üretilir. Çözgü ve atkı ipliği hem üretim sırasında ön vurguladı ve sonra kaplıdır. Bu yüzey istikrar yüksek düzeyde garanti ve yelken genişletmek ne de sıcaklık değişimler nedeniyle sözleşme ne yalnızca garanti edilebilir yeterli rüzgar direnci, sağlanması için bir ön koşuldur. Soltis UV ışınlarına karşı dayanıklı ve farklı boyutlarda ve ilgili değişken geçirgenliği delikli hem de farklı renklerde bir dizi sadece mevcuttur.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Ferrari tarafından Soltis malzeme precontraint teknolojisi kullanılarak üretilir: çözgü ve atkı ipliği hem üretim kaplı ön gerilimli ve daha sonra sırasında
 • Olan 3.800 m2 ve 15 m yüksekliğinde cephe oluşmuş Carl Stahl firması tarafından yapılan dört milimetre çapında galvanizli kablo tellerini yapılmış bir çelik net, – genişletilmiş anlamda bir tekstil cephe 2010 Şangay EXPO’da İsviçre pavyonu kapalı güneş teknolojisi ile elektrik üretilen sürdürülebilir polikarbonat 11.000 hücreleri ile donatılmıştır. 
  X-TEND adıyla örgü aynı çelik de Tenerife Loro Parque kafesteki kapsayan için kullanılmıştır. Örgü çelik rulo istenilen uzunlukta ve bireysel bölümleri de örgü gücünü herhangi bir olumsuz etki olmadan sınırsız bir biçimde çapraz birleştirilebilir için imal edilebilir.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Mark Niederman: Fotoğraf © iart interaktif ag, fotoğrafçı; ile EXPO Shanghai 2010 de İsviçre pavyonu Carl Stahl tarafından çelik net X-TEND
 • Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Mark Niedermann: Fotoğraf © iart interaktif ag, fotoğrafçı; ile EXPO Shanghai 2010 de İsviçre pavyonu Carl Stahl tarafından çelik net X-TEND
 • Bu özelliğin önemi 17.000 metreküp bir hacme sahip açık hava kuş kafesi, boyutları ışığında açık hale gelir. Örgü 3.200 metrekarelik bir alana sahip ve 31 ton ağırlığında. Yapının en yüksek noktası 32 metre. Bir köprü Avustralya ve Asya kuş onun daha fazla yüz türleri ile kuş kafesi farklı açılardan kez bir dizi sağlar. 
  telkari örgü pek fark olması özel bir sürecin sonucu olduğu net tüm yapısı (tüm ipliklerini ve klipleri) siyah renkli ve buna göre orman peyzaj bitki örtüsü karşı kaybolur.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Tenerife Loro Parque açık hava kuş kafesi: telkari örgü pek fark olduğu gerçeğini net tüm yapısı siyah renkli olduğu özel bir sürecin sonucudur
 • Imm cologne  Architonic Konsept Uzay için oluşturulmuş bir alt-tropikal ama bir kutup manzara değildi. Mimarlar Lava sürüklenen buzlar tahmin edildiği üzerinde şemsiye tasarlanmıştır. Amorf alüminyum şemsiye Küresel Membran Tasarımların Avustralya firması ile işbirliği içinde CNC teknolojisini kullanarak boyutuna kesildi şeffaf bir zar ile kaplıydı.
  Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Lav mimarlar tarafından imm cologne 2008 Architonic kavramı Uzay
 • Mimarlık Çok Kumaş: inşaat tekstil kullanımı

  Lav mimarlar tarafından imm cologne 2008 Architonic kavramı Uzay
 • Bir alt yapı gerilir mevcut kumaş, House 47 dış perde şekli ve tasarım ° 40’48 “n/13 ° 8’12” E rüzgarın güçleri maruz kalmaktadır. Yukarıdaki örneklerde ise 
  siyah için perde mimarlar Maria Flockner ve Hermann Schnöll da genellikle rüzgar koruma veya bitkileri kapsayan için uygulandığı örgü endüstriyel kullanılan. 
  malzeme şeffaflık ve parlaklık akıllı seçimi, yanı sıra karıştırdı montaj gelen şık görünümü elde. Bu düzenlenir için şeffaf cephe sağlar ve binanın tam boy pencereler için klasik güneş ve görme taraması için gereksinimini ortadan kaldırır. Bu esintiyle vardiya olarak perde zengin bir ve tiyatro dokunuşla bu modern ve sade yapı geliştirir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , ,

Kumaş Sektörü – Kumaşın İnşaatlarda Kullanmı Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Pamuk – Kumaş

Pamuk – Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Branda Bezi – Branda Kumaşı

Branda Bezi – Branda Kumaşı

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Blucin, Kot, Denim Kumaş

Blucin, Kot, Denim Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Basma – basma kumaş

Basma – basma kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş – Kumaşçılar

Kumaş – Kumaşçılar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon...

safakumas0 Yorum19 Ocak 2015
Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten...

safakumas0 Yorum2 Ocak 2015
Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma...

safakumas0 Yorum28 Aralık 2014
Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket...

safakumas0 Yorum16 Aralık 2014
Parça Kumaş Alınır

Parça Kumaş Alınır

Parça...

safakumas0 Yorum30 Kasım 2014
Parça Süprem Kumaş Alanlar

Parça Süprem Kumaş Alanlar

Polyester...

safakumas0 Yorum28 Kasım 2014
Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş...

safakumas0 Yorum26 Kasım 2014
Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti...

safakumas0 Yorum18 Kasım 2014
Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek...

safakumas0 Yorum12 Kasım 2014

Son Yorumlar

  E-Bülten

  E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


  Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

  Stok Kumaş İplik Alınır

  Telefon: 0536 336 43 43

  Telefon: 0555 394 28 28

  Mail: info@stokkumasci.com