Metre İle Kumaş Alan – Parça Kumaş ALANLAR

safakumasKumaş0 Yorum29 Mart 2014

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

En herkes rayon ile tanıdık. Daha az insan modal ve liyosel aşinadır. Elyaf oluşturan doğal malzeme selüloz olduğu üç tüm bitkilerin bir bileşenidir, “selülozik elyaflar” olarak adlandırılır. Selüloz devre genellikle ortalama yüzde selüloz içeriğine sahiptir ve bazen bambu, odun hamuru, türetilmiştir...20 .HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Bu nedenle, bu fiberler, genellikle de ifade (ve bazen olarak pazarlanmaktadır) olan “çevre dostu”.

Bu makalenin başlığında soruyu yanıtlamadan önce, ben bu lifleri ve onların özelliklerini anlatacağım. AG – – elyaf geliştirme ve çevre koruma yenilikçi bir lider ben de bir şirket uygulamalarına sevk edecektir. Lenzing dünyanın herhangi başka bir şirket daha ağaçlardan daha selülozik elyaf üretmektedir ve 1938 yılından bu yana, suni ipek / viskon, ilk nesil selüloz elyaf üreten olmuştur.

Teknoloji Üç Kuşak

Rayon tekstil sektöründe isimleri viskon ve (“suni ipek” kısaltması) sanat ipek tarafından bilinmektedir. Genellikle o parlak bir parlaklık vererek, yüksek parlaklık kalitesine sahiptir. Modal ikinci nesil ve yumuşaklık ile tanınır. Liyosel üçüncü nesil teknolojidir. Avantajları yumuşaklığı, örtü ve anti-bakteriyel özelliklere sahip birleştirilmiş olan işlem çevre dostu içerir. Sen liyosel için marka adıdır terim Tencel  aşina olabilir...2ol-0HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

İlgili Makaleler

Organik Kumaşlar

Kenevir Kumaş

Bambu Kumaş

Bir Vicdan Style ile

yeşil yaşam makalelerin Endeksi

Bu imal edilmiş elyaflar, suni ipek, liyosel ve modal olmasına rağmen, sentetik olarak kabul edilmez. Her üç konum nedeniyle onlar imal edildiği şekilde hiç “yenilenmiş selülozik lifler” jenerik olarak adlandırılır. Ne de bitki veya hayvan ile irtibata üretilen doğal liflerdir. Ancak, özellikleri ve karakteristikleri, örneğin naylon ya da polyester gibi petrol bazlı sentetik elyaftan daha pamuk, keten (keten), kenevir ve hint keneviri gibi doğal selülozik lifler, bu daha fazla benzerdir.

Bunlar doğal ham selülozik malzeme kombinasyonunu ve orijinal kağıt hamurundan bir fibere “yeniden” olabilir, böylece selüloz parçalayan kimyasal üretim süreci yansıtmak için “yarı-sentetik elyaflar” olarak da adlandırılabilir.

Reyon..2---0HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Rayon uygulamaların geniş bir dizi ile çok yönlü bir elyaftır. Bu doğal lifler aynı konfor özelliklerini ve kolaylıkla geniş bir renk aralığındaki boyanır. Rayon nefes alabilen ve sıcak ve nemli iklimlerde giyilen giysilerde kullanılmak için idealdir, vücut ısısını izole değil. Rayon pamuktan daha fazla nem emici ve statik elektrik kurmak değildir, ne de hap kumaş, kısa, düşük-ipliklerin yapılır sürece. Bu cilt için yumuşak, rahat ve orta kuru mukavemet ve aşınma direncine sahiptir. Diğer selülozik elyaf gibi, kırışmasına anlamına gelir ki, esnek değildir. Rayon pamuk göre biraz daha az ütü sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. Bu silverfish ve termitler tarafından saldırıya olabilir, ancak genellikle böcek hasarı direnir.

Rayon hakkında geri 1855 kadar uzanan, ilk üretilen (rejenere) lif oldu. “Suni ipek” için ilk patent 1894 yılında tescil edilmiştir, ilk ABD ticari üretimi 1910 yılında meydana gelen ve terim rayon resmen 1924 yılında kabul edilmiştir.

= HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43-.Üretim suni ipek için pek çok farklı işlemler kullanılan kimyasal maddeler ve çevre üzerindeki etkisi takip eden arasında değişen vardır. Temel olarak, (aynı zamanda modal ve liyosel için geçerlidir) suni ipek üretimi kimyasal olarak çözünür bir bileşiğe saflaştırılmış selüloz dönüştürür. Çözelti daha sonra, hemen hemen saf selüloz dönüştürülebilir ya da “yeniden” dir yumuşak filamanların oluşturulması için (a duş deliklerle benzer) bir iplik memeciği boyunca geçirilir.

Ticari rayon üretim çok saflaştırılmış selüloz ksantat dönüştürülür edildiği “viskoz” işlemi, seyreltik kostik soda içinde çözüldü Xanthate ve spineretten çıkan ve ürünün rejenere selüloz kullanır.

Rayon kumaş iplik uygulanan çekme işlemi ayarlayarak oluşturulan farklı mukavemet ve gerilme özelliklerine sahiptir. “Düzenli rayon” büyük pazar payına sahiptir. Genellikle giyim ve ev eşyaları bulundu, bu “suni ipek” veya etiket üzerinde tanımlanır “viskoz.” Onun ayırt edici özelliği, düşük ıslak gücüdür. Sonuç olarak, kararsız hale gelir ve streç veya ıslakken küçültmek olabilir. Makinede yıkanabilir zaman tedavi edilmemiş normal reyon kadar on oranında küçültmek olabilir, çünkü kuru temizleme genellikle tavsiye edilir. Formaldehit içermeyen bitirir bazen üç yüzde viskon kumaşlar, yıkanabilir ve sınır çekme yapmak için uygulanır.

Rayon Diğer tür özel bir son kullanım için geliştirilmiştir. Bu yüksek öncelikli olarak, lastik kordu ve endüstriyel son kullanımlarda bulunan mukavemetli suni ipek, ve tek kullanımlık çocuk bezleri, hijyen ve inkontinans pedleri için nem tutma özellikleri olan yüksek emme rayon lifleri, hem de tıbbi malzeme içerir. Rayon güçlerinden biri, çok yönlülüğü ve birçok lifleri ile kolayca uyum yeteneğidir.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Kip

Bu selülozik elyaf ikinci kuşak olarak modal gelişmesine yol açmıştır yüksek bir ıslak mukavemetli suni oluşturmak için arzu. Modal örneğin iç çamaşırı ve iç çamaşırları gibi vücut ile temas eden giysiler için özellikle faydalı bir hale getirir normal suni ipek ve yüksek ıslak mukavemet ve yumuşaklık ilave olarak hemen hemen aynı özelliklere sahip olan bir “yüksek ıslak modül” rayon vardır. Modal aşınmaya dayanıklı ve makine yıkanabilir ve daralma veya şekil çıkardı almadan kurutulabilir. Bu çok pamuk gibi yapar ve artan güç ve parlaklık için merserize olabilir.

Modal pamuk göre yaklaşık yüzde elli daha fazla su emici birimi başına hacim olduğunu. Sadece pamuk gibi boyamak için tasarlanmış ve ılık suyla yıkandığında renk hızlı oluyor. Modal yapılmış Tekstil solma ve ağaran, büzülmeye karşı dirençlidir. Modal lifleri giyim, dış giyim ve ev eşyaları kullandığı geniş bir yelpazede bulduk. Genellikle, pamuk, yün ya da sentetik elyaflar ile harmanlanmış ve almak ve iyi boya muhafaza edilir.

Modal lifler 1951 yılında Japonya’da geliştirilen ve Lenzing 1964 yılında bunların kendi versiyonunu satmaya başladı. Lenzing Modal ® sürdürülebilir hasat kayın ağaçlardan yapılır ve şirket hamuru için çevre dostu bir ağartma yöntemi kullanır.

Liyosel

Üçüncü nesil suni ipek kumaş Liyosel olduğunu. Lenzing tam operasyonları 1997 yılında başlayan, 1990 yılında Tencel ® Liyosel lif pilot üretimine başladı.

Liyosel suni ipek ve özellikleri modal yanı sıra üretim süreci üzerinde birçok avantajı vardır. Pamuktan daha fazla yüzde elli oranında – – ve hızlı bir şekilde atmosfere serbest liyosel en önemli “ün istemlerden biri” aşırı sıvı (terleme) emme kabiliyetidir. Bunu yaparken, liyosel vücut ısılarını ve su dengesini korumak için koruyucu bir kabuk olarak cildin doğal yeteneğini destekler. Aynı zamanda, lyocel nem yönetimi bakteriler büyümek için bir şans vermez. Nem doğrudan cilt emilir ve daha çok bakteri büyüme olabilir yüzeyinde, lifin içine taşınır.

Bunun bir sonucu olarak, liyosel yapılmış giysileri daha uzun pamuktan daha kokusuz çok wearings kalır ve. Bu, daha az yıkama ve su ve enerji tasarrufu yanı sıra, yıkama ve kurutma işlemlerinden herhangi bir kumaş oluşur aşınma ve yıpranma demektir. Buna karşılık, sentetik yüksek bakteri liyosel gibi aynı süreler içinde saymak kez binlerce yüzlerce var. Daha da iyisi, lyocel anti-bakteriyel özellik sentetikler ve birçok pamuklu ürünlerde kullanılan kimyasal katkı olmadan fiber doğasında vardır.

Nanofibrils bu nanoteknoloji kullanan ilk selüloz lifi liyosel, performansına anahtarıdır. Nanofibrils (onlar su emici güçlü bir çekim var yani) hidrofil ve mükemmel soğutma özellikleri ile nem emilimini optimize. Buna göre, sentetik elyaflar nem çekmez.

Lyocell lifleri ciltte de nazik. Nedeniyle nanofibrils için liyosel elyaf, mikroskopik yüzeyleri, cilt tahrişi azaltır, modal, pamuk ve yün yüzeylerine daha düzgündür. Liyosel tekstil hassas cilt ve yatak çarşafları gibi ev tekstili için aktif giyim, giyim için idealdir, çok yumuşak ve cilde hoş hissettiren liyosel ve mükemmel nem emilimi bu son derece pürüzsüz yüzeyi birleşimidir. Buna ek olarak, anti-alerjik liyosel ve anti-statik ve ondan yapılan kumaş sarılmak değildir.

Liyosel üretim son derece esnektir. Fibrillerini kurgulama ya da kontrol, dış lifleri üzerinde bulunan çok ince kıllar, sağlam denim temiz, pürüzsüz ipeksi dokunuşa süet benzeri yüzeylere, fabrikasyon çok çeşitli üretir. Ipek gibi, bu fibrilasyon Lyocell kumaşların hoş ve yumuşak el sorumludur.

Lyocell de mükemmel bir dolgu malzemesi elde etmek için manipüle edilebilir. Yatak için kullanıldığında, mükemmel nem yönetimi ve ısı regülasyon uyku sırasında keyifli ve kuru iklim oluşturmak.

Doğal uzama ve geri kazanım özellikleri olan Lyocell kumaşlar, spandex, elastomerik lifleri kullanmak zorunda kalmadan oluşturulabilir. Her ikisi de ıslak ve kuru halde liyosel yüksek mukavemetli nihai ürünün boyutsal stabilitesini arttırmaktadır. Bu nedenle, diğer iplik ve kumaş halinde bir araya liyosel bile küçük bir yüzdesi dayanıklılığı arttırır.

Ince fiber ipek yaklaşık bir buçuk kalınlığından daha az – – düzenli modal suni ipek ve liyosel imal edilebilir çok ince mikro-elyaflardır. Mikrofiberlerden kumaşlar el ve görünüş olarak çok dökümlü ve ipek gibidir. Modal her biri tek başına sunduğu arasındaki özelliklerini değiştirmek için pamuk ile harmanlanabilir. İdeal olarak, organik pamuk toplam ürünün çevresel faydalar sağlamak için kullanılmalıdır.

Çevresel Arkadaşlar veya Düşmanlar?

Rayon, modal ve lyocell gibi kayın ağaçları, çam ağaçları ve bambu gibi yenilenebilir selülozik bitkilerden üretilmektedir. Her üç elyaf biyolojik olarak bozunur. Özellikle, Lenzing Viskon ® ve Lenzing Modal ® sürdürülebilir hasat kayın ağaçları ve sürdürülebilir hasat okaliptüs ağaçlarından Tencel ® üretilmektedir. Okaliptüs hızlı ve sulama, tarım ilaçları, gübre veya genetik manipülasyon olmadan büyür, aynı zamanda gıda bitkileri için kullanılamaz marjinal arazi üzerine dikilmiş olabilir. Lenzing liflerin kullanılan ağaçlardan akr başına lif verimi pamuk daha on kat daha yüksek kalmıştır. Ayrıca, pamuk 20 kat daha fazla su kadar ihtiyacı var.

Ancak, rayon birçok üretici vardır. Hatta zamanla yapılmıştır gelişmeler ile, kullanımda en rayon üretim süreçleri bugün çevre dostu olarak kabul edilmez. Aslında, kimyasallar ve ağır metaller kirletici bir dizi kullanabilirsiniz. Öte yandan, liyosel üretim ve Tencel bu ®, özellikle, son derece çevre dostu bir yöntem ve bu üç liflerin en dostudur.

Rejenere lifler, organik sertifikasyon için hak olmadığından, üretim ve tedavi sürecinde ağaçlar büyüyen ve hasat için tüm proses zincirini yorumlayan diğer tanınan eko standartlar bu liflere uygulanması gerekir. Tencel ® için Lenzing verilmiştir böyle bir ödül üretim ve ürünler için yüksek çevre standartlarına uyumu adresleri Avrupa Eco-Label, olduğunu.

Işletme çevre dostu bir magnezyum bisülfıt yöntemi için kalsiyum bisülfit yönteminden geçti sonra kadar erken 1963 gibi, Lenzing kağıt hamuru üretim kimyasal geri dönüşüm başladı. Tencel üretim devrimci yönü kadar 99.8 çözücü yüzde kalan emisyonlar biyolojik su arıtma tesislerinde parçalanırlar kurtarma ve yeniden olduğunu. Aslında, asidik olmayan bir solvent, lif devam etmez ve dermatolojik ve toksikolojik testlerde zararsız kanıtlanmıştır.

Son olarak, tekstil malların toplam çevresel etkisi çok onların bakımı geldiğini hatırlamamız gerekiyor. Liyosel kumaşlar, kumaş yumuşatıcı veya beyazlatıcı maddeler için bir ihtiyaç vardır, ve enerji ve su kullanımı nedeniyle kısa çamaşır makinesi çevrimlerinin için azaltılabilir. Yani bu bilgi ve saygın çevre dostu etiketler için dikkatli alışveriş, yeşil olarak kabul edilebilir üretilen liflerden tekstil satın alabilirsiniz.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , ,

Metre İle Kumaş Alan – Parça Kumaş ALANLAR Hakkında Yorum Yaz

*

Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

POLAR FLEECE – POLAR – POLAR KUMAŞI

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

Naylon Kumaş | Parti Kumaş Alan

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Pamuk – Kumaş

Pamuk – Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Branda Bezi – Branda Kumaşı

Branda Bezi – Branda Kumaşı

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Blucin, Kot, Denim Kumaş

Blucin, Kot, Denim Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum27 Eylül 2012
Basma – basma kumaş

Basma – basma kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

Tüm Kumaş ve Kumaşlar İçin Geçerli Genel Kurallar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş – Kumaşçılar

Kumaş – Kumaşçılar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Spandex Kumaş

Spandex Kumaş

TÜM ...

safakumas0 Yorum24 Temmuz 2015
Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon Kumaş Özellikleri

Viskon...

safakumas0 Yorum19 Ocak 2015
Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten Kumaş Nasıl Ütülenir

Keten...

safakumas0 Yorum2 Ocak 2015
Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma Kumaş Alınır.

Dokuma...

safakumas0 Yorum28 Aralık 2014
Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket Kumaşı. Astar Tela

Ceket...

safakumas0 Yorum16 Aralık 2014
Parça Kumaş Alınır

Parça Kumaş Alınır

Parça...

safakumas0 Yorum30 Kasım 2014
Parça Süprem Kumaş Alanlar

Parça Süprem Kumaş Alanlar

Polyester...

safakumas0 Yorum28 Kasım 2014
Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş Desenleri . Kumaş Baskı

Kumaş...

safakumas0 Yorum26 Kasım 2014
Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti Malı Kumaş Alanlar

Parti...

safakumas0 Yorum18 Kasım 2014
Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek Kumaşı Kumaş Çeşitleri

Gömlek...

safakumas0 Yorum12 Kasım 2014

Son Yorumlar

  E-Bülten

  E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


  Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

  Stok Kumaş İplik Alınır

  Telefon: 0536 336 43 43

  Telefon: 0555 394 28 28

  Mail: info@stokkumasci.com